Опубликовано: 08 июля 2015, 15:20
65

ПРАГРАМА раённага фестывалю-кірмашу “Залессе запрашае сяброў” на Смаргоншчыне

Мерапрыемства прысвечана 325-годдзю заснавання Залесся і адбудзецца 1 жніўня.

Праграма размешчана на сайце сельскага сацыяльна-дзелавога цэнтра "Залеская Талака".

Праграма

Цэнтральная пляцоўка (аг. Залессе побач з сядзібай М.-К. Агінскага)

12.00 – урачыстае адкрыццё фестывалю-кірмашу “У Залессі як нідзе фестываль-кірмаш ідзе”,

12.30 – вітальныя словы ад ганаровых гасцей свята “Сябры вітаюць Залессе”,

13.00-16.00 – святочны канцэрт творчых калектываў “Вернісаж талентаў народных”.                   

Пляцоўка “Дзіцячы карагод забаў” (стадыён ДУА “Залеская яслі-сад сярэдняя школа”)

11.00-16.00 – праца дзіцячых атракцыёнаў,

13.00-14.00 – спартыўныя спаборніцтвы,

14.00-15.00 – гульнёвыя праграмы культарганізатараў “Ералашык-ералаш, разгуляй усіх ты нас”.

Тэматычныя імправізаваныя пляцоўкі “На падворках старажытнага Залесся” (былы французкі парк, побач з сядзібай М.-К. Агінскага)

11.00-16.00 – “Станцыя Залессе”, “Залеская карчма”, “Амеліна і яе жыхары”, “Лекары Залесся”, “Залескія чытанні” і інш.

11.00-16.00 – выстаўка-кірмаш вырабаў майстроў народнай творчасці горада і раёна “Майстэрства рукатворны цуд”.

Дзяржаўная гісторыка-культурная установа “Музей-сядзіба М.-К. Агінскага

13.00, 14.00, 15.00, 16.00 – тэаралізаваныя экскурсіі па сядзібе М.-К. Агінскага,

11.00-16.00 – святочны гандаль.

Паводле сайта сельскага сацыяльна-дзелавога цэнтра "Залеская Талака"

Читайте также

Павел Батюто: «Команда достигла дна, и мы задолжали болельщикам». ФК «Молодечно» проиграл дома брестскому «Динамо»
Футбольный клуб «Молодечно» 13 июня потерпел 12-е поражение подряд с сначала сезона. В 12 туре на своем стадионе наши проиграли брестскому «Динамо» со счетом 0:1. Единственный в матче гол во втором тайме забил один из лучших голеадоров вышки, российский форвард Егор Корцов.
«Бродвей» в Молодечно еще не открыли, зато туалет на вокзале почистили – Kraj.by заглянул в два заведения, которые посещал до фестиваля
XXIV Национальный фестиваль песни и поэзии в Молодечно полностью отгремел, и даже все выходные закончились. В понедельник, 16 июня, Kraj.by посетил два заведения, которые хоть и косвенно, но имели отношение к песенному празднику – будущее кафе «Бродвей» и общественный туалет на железнодорожном вокзале.
Сколько «надули» в трубочку животноводы в Островецком и Ошмянском районах? Итоги рейдов милиции
Милиционеры Гродненской области выявили на рабочих местах аграриев в состоянии алкогольного опьянения.